OFERTA INWESTYCYJNA - nieruchomość 6 501 m2 na działce 5 648 m2

Grudziądz, ul. Rybacka 14

woj. Kujawsko - Pomorskie


nr. 001 - SPRZEDAŻ / WYNAJEM NIERUCHOMOŚCIDziałka o powierzchni 5 648 m2 zabudowana dwukondygnacyjną nieruchomością o powierzchni 6 501 m2 położona w Grudziądzu pomiędzy ul. Rybacką, a ul.Portową w obrębie Śródmieścia z pięknym widokiem na Wisłę i jej nabrzeże. Pomimo, że nieruchomość położona jest nad Wisłą, to nie leży na terenach zalewowych − na teren ten nie miały wpływu przepływy maksymalnych wód powierzchniowych przez ostatnie 100 lat.

Nieruchomość położona jest w sąsiedztwie Portu rzecznego z nowo wybudowanym mostem dla spacerujących z jednej strony i w bezpośrednim sąsiedztwie Starówki i jej średniowiecznej zabudowy oraz Błoni nadwiślańskich ciągnących się u stóp potężnych historycznych spichlerzy z drugiej strony. Błonia nadwiślańskie z licznymi traktami dla spacerowiczów i ścieżkami rowerowymi po rewitalizacji stały się atrakcyjnym miejscem rekreacyjnym, a w połączeniu z wyremontowanym i zagospodarowanym Portem rzecznym w skład którego wchodzi hotel, korty tenisowe i niewielki amfiteatr, teren ten znacznie zyskał na popularności i atrakcyjności.

Nieruchomość znajduje się w odległości ok 500m od mostu kolejowo - drogowego skąd jest doskonale widoczna oraz w odległości ok 400m od największej w mieście galerii handlowej Alfa z 5-o salowym kinem Helios odwiedzanym przez wielu mieszkańców miasta jak i gości oraz turystów spoza Grudziądza.

Do nieruchomości istnieje bezpośredni dojazd nowo wyremontowaną drogą z mostu oraz dogodny dojazd od strony Śródmieścia, zarówno od ul. Rybackiej jak i Portowej, przy której znajduje się ponad 100 miejsc parkingowych. Nieruchomość posiada dostępność 3 zjazdów z dróg publicznych przyległych do działki. Ponadto dopuszcza się budowę kładek nad ulicą Rybacką do sąsiednich terenów. Nieruchomość posiada również wygodną dostępność do komunikacji miejskiej − autobusy i tramwaje. Działka może być zabudowana 7-o kondygnacyjnymi budynkami z uwzględnieniem mieszkań, apartamentów, usług i handlu detalicznego w tym handlu wielkopowierzchniowego, gdyż położona jest na terenie, na którym obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pod nazwą: „Centrum – Południe 1”, obejmujący obszar zawarty między ulicami Al. 23 Stycznia, Toruńską, Marcinkowskiego, basenem portowym i rzeką Wisłą, przyjęty Uchwałą Nr LIII/28/10 Rady Miejskiej Grudziądza z dnia 28 kwietnia 2010 r.

Zgodnie z planem nieruchomość przeznaczona jest pod:

  1. zespół zabudowy wielorodzinnej z usługami podstawowymi takimi jak parkingi, sale rekreacyjno-sportowe, klubowe, zieleń urządzona itp. służącymi bezpośredniej obsłudze mieszkańców zespołu, z dopuszczeniem całkowitej wymiany istniejących obiektów w celu osiągnięcia spójnej kompozycji architektoniczno-przestrzennej;
  2. funkcje równorzędne: handel detaliczny w tym również wielko powierzchniowy, usługi ogólnodostępne takie jak: restauracje, kawiarnie, mała gastronomia, usługi finansowe, administracyjno-biurowe, gabinety lekarskie itp.